Aukcje i przetargi nieruchomości

Bądź na bieżąco z aukcjami nieruchomości w twoim regionie.

Szukaj aukcji Ustaw powiadomienia
img

Przetargi i aukcje komornicze - kupuj, inwestuj, bogać się

| 21 kwietnia 2020 14:37

Inwestowanie w nieruchomości jest szybkim i mało ryzykownym sposobem na podniesienie swojego statusu majątkowego. Mieszkania, domy czy samochody można nabyć w cenach dużo niższych niż aktualnie obowiązujące na rynku, wystarczy skorzystać z przetargów, lub aukcji komorniczych, jak to działa?

Aukcje komornicze – pierwszy krok ku niezależności finansowej

Niezależność finansowa daje nam coś, co w dzisiejszych czasach jest najcenniejsze – czas, który możemy poświęcić na rozwój osobisty, naukę, podróże czy podarować go bliskim. Jednym ze sposobów uzyskania niezależności finansowej jest inwestowanie w nieruchomości. Osoby, których przed kupnem mieszkania pod wynajem, powstrzymuje jedynie brak wystarczających środków finansowych, mogą skorzystać z aukcji komorniczych. Aukcja daje możliwość zakupu nieruchomości, w cenie nawet 40% niższej niż wynosi jej rzeczywista wartość.

Dlaczego warto kupować na aukcjach komorniczych?

Na aukcji można zakupić nie tylko domy czy mieszkania, ale również inne wartościowe nieruchomości, takie jak jachty lub samochody. Komornik zajmujący mienie dłużników, na pierwszej licytacji zazwyczaj oferuje cenę wywoławczą wynoszącą 70 procent wartości przedmiotu licytacji, przy drugiej jest to już 50%. Ostateczna cena zależy od ilości i determinacji konkurentów do zakupu, jednak zawsze jest to kwota opłacalna dla nabywcy. Nawet doliczając koszty remontu, otrzymujemy mieszkanie czy dom pod wynajem, lub sprzedaż z dużym zyskiem.

Gdzie szukać informacji o licytacjach?

Informacje o zbliżających się licytacjach nieruchomości zazwyczaj możemy znaleźć na stronach internetowych kancelarii komorniczych, jednak jest to dość żmudny proces. Dużo prostszym rozwiązaniem jest rejestracja na stronach, które zbierają w jedno informacje o licytacjach na terenie całej Polski. Skaneraukcji.pl daje możliwość ciągłego bycia na bieżąco ze zbliżającymi się aukcjami.